Bizden Haberler

Konya Evi Kebap Çukurambar'a taşındı
Konya Evi Kebap söğütözün'den Çukurambar'a tüm kadrosyla yenilenen restorize çalışmaları sonucunda çalışmalarını tamamlayarak siz değerli müşterilerine daha iyi hizmet daha iyi kalite ile müşterilerine hizmet vermeye gün begün devam etmektedir.

Organizasyonlarımız

Özel Davetler
Konya Evi Kebap en özel davetlerinizde her türlü catering hizmeti ve servisi sizler için en iyi şekilde sunar. Dilediğiniz mönü seçenekleri ya da size özel hizmetini bütçenize uygun şekilde seçebilir, tüm organizasyonuKonya Evi Kebap Restaunrat'ın profesyonel kadrosuna bırakabilirsiniz.

Güncel Bilgi

Çukurambar'a taşındık..
Adres: 1425 Cad. No: 18/A Çukurambar / Ankara
Telefon :
312 284 3203
312 287 4440
312 287 4442
Mail: info@konyaevikebap.com


Etli Ekmek

..::SELÇUKLUDAN GELEN LEZET::..

Konya Fırın Kebabı Selçuklu döneminden gelen eşsiz bir lezzettir. Tarihten günümüze dünyanın bir çok yerinde et pişmiştir ama hiç bir zaman fırın kebabı tadını almamıştır.

Hz. Mevlana’nın eserlerinde kebaptan ve kelle kebabı yapan fırınlardan bahsedilir. Fırın kebabı için daha bakımlı seçkin hayvanların etlerinden yararlanılmaktadır. bu lezzeti yakalamanın en ince ayrıntılarından biride budur. Bu farkı Ankara'ya getirme mutluluğu ve sevinci içinde olan sayın müdürümüz, şimdi kendi restourantında değerli Ankara halkı ile paylaşmaktadır.

KONYA MUTFAĞI

Doğumdan ölüme beslenme mecburiyeti, insanların ilk çağlardan bu yana yemekle ilgili birtakım kurallar geliştirmelerine neden olmuştur. Bu kurallar zaman içinde toplumların kendi yapı ve değerleri ile birleşerek o toplumlara özgü mutfak kültürünü yaratmıştır. Dünyanın ünlü mutfakları arasında yer alan Türk Mutfağı da böyle bir gelişimin ürünüdür; Türk Mutfağı klasik ve yöresel mutfak olarak ele alınabilir. Klasik mutfak, İstanbul’da imparatorluk ürünleriyle şekillenen bir mutfaktır. Türk Halk Mutfağı olarak da adlandırılabilecek olan yöresel mutfaklar ise Anadolu’da bölge ürünleriyle şekillenen mutfaklardır. Konya Mutfağı, Selçuklu saraylarında gelişen ve Mevlevi adap ve erkânıyla yoğrulan muhteşem bir oluşumdur. 13. Yüzyıldan günümüze koyduğu kurallarla klasik özellikler taşıyan, hatta Klasik Türk Mutfağı’nın dayandığı ana köklerden birini oluşturan Konya Mutfağı bu nedenle Türk Halk Mutfağının dışında tutulması gereken bir mutfaktır.

Konya Mutfağı, mutfak mimarisi, araç gereçleri, yemek çeşitleri, pişirme yöntemleri, sofra düzenleri, servis usulleri, kış için hazırlanan yiyecekleriyle kendine özgü bir mutfak ve bu mutfakla ilgili inanılmaz zenginlikte bir mutfak kültürü meydana getirmiştir. Selçuklu saraylarında altın tepsi ve sahanlarda yemeklerin Oğuz resmine uygun olarak düzenlendiği; mutfakla ilgili ilk ekipleşmenin Mevlevi Mutfağı’nda başladığı, dünyada adına muhtemelen anıt mezar yaptırılan ilk aşçıbaşının Konya’da bulunduğunu söylemek Konya Mutfağı’nın ihtişamını belirtmeye yetecektir. Doğum evlenme sürecini içine alan geçiş dönemlerinin hepsinde Anadolu’nun her yerinde olduğu gibi tatlı yenilmesi, kutsal günlerde “şivlilik” adıyla sadece Konya’da görülen çocuklara çerez dağıtma adeti, neşeli günlerden Nevruz’da bazı şehirlerde uygulanan “S” harfli yedi yiyecek yenmesi gibi adetler Konya Mutfağı’nın sayısız zenginliklerine örnektir.

Konya’da dışarı yemekleri olarak üç nefis yiyecek dikkati çeker. Fırın Kebabı, etli ekmek, peynirli pide.. Yakın yıllarda bunlara peynirli ve etli içle hazırlanan karışık pide de eklenmiştir. Bu üç yiyecek Konyalıların olduğu kadar yabancıların da çok ilgisini çeken yiyeceklerdir.


Genel Müdür Kadir SERTKAYAAnasayfa Hakkımızda Misyonumuz Vizyonumuz
Sertifikalar Restaurantlarımız Referanslar İnsan Kaynakları
İletişim Teklif İste Haberler Piknik Organizasyonları
Davet ve Organizasyon Özel Davetler Düğün, Nişan Organizasyonları Açılış Organizasyonları
Web Tasarım: Alpinamin